Αναρτήθηκε στις:15-05-18 14:13

Ολοκληρώθηκαν οι εσωκομματικές εκλογές στη ΝΔ - Αποτελέσματα και ονόματα στο Νομό Άρτας


Ολοκληρώθηκαν οι εσωκομματικές εκλογές για την ανάδειξη τοπικών εκπροσώπων της Νέας Δημοκρατίας σε όλη την επικράτεια. Την Κυριακή 13 Μαΐου 2018 περίπου 155.000 μέλη κλήθηκαν να συμμετέχουν στις εκλογές της ΝΔ και να εκλέξουν 4.050 εκπροσώπους για τις θέσεις των προέδρων και των 9μελών συμβουλίων των Νομαρχιακών και των Δημοτικών Τοπικών Οργανώσεων. Επίσης, ανεδείχθησαν και 1.000 νέοι σύνεδροι οι οποίοι θα μετέχουν στο επόμενο Συνέδριό της ΝΔ το οποίο θα διεξαχθεί το Φθινόπωρο.

Από τη Νομαρχιακή Οργάνωση Άρτας της Νέας Δημοκρατίας εστάλη η παρακάτω ανακοίνωση αποτελεσμάτων των εκλογών και έχει ως εξής:


ΔΗΜ.Τ.Ο. ΑΡΤΑΣ Εγγεγραμμένοι: 578, ψήφισαν: 432

ΔΗΜ.Τ.Ο. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΚΟΥΦΑ Εγγεγραμμένοι: 122, ψήφισαν: 95

ΔΗΜ.Τ.Ο. ΚΕΝΤΡΙΚΩΝ ΤΖΟΥΜΕΡΚΩΝ Εγγεγραμμένοι: 59, ψήφισαν: 45.

ΔΗΜ.Τ.Ο. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ Εγγεγραμμένοι: 40, ψήφισαν: 37

Σύνολα: Εγγεγραμμένοι: 799, ψήφισαν: 609 (76,2%) λευκά - άκυρα 0


ΤΕΛΙΚΟ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΕΚΛΟΓΗΣ ΠΡΟΕΔΡΟΥ

ΣΚΑΝΔΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ευαγγέλου 589 ψήφοι (εκλέγεται – μοναδικός υποψήφιος)


ΤΕΛΙΚΟ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΕΚΛΟΓΗΣ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΜΕΛΩΝ ΤΗΣ ΝΟΜΑΡΧΙΑΚΗΣ ΔΙΟΙΚΟΥΣΑΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ


Εκλέγονται

1. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου (112+24+17+25) 178

2. ΚΕΦΑΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Κωνσταντίνου (130+35+3+1) 169

3. ΚΕΦΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου (87+42+5+7) 141

4. ΓΚΙΖΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου (64+27+15+23) 129

5. ΠΑΝΕΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου (115+8+3+0) 126

6. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Κωνσταντίνου (91+10+18+3) 122

7. ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ του Γρηγορίου (99+10+3+4) 116

8. ΧΡΟΝΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Χρήστου (82+8+14+8) 112

9. ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Οδυσσέα (60+41+1+2) 104


Επιλαχόντες

10. ΣΚΑΝΔΑΛΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Αλεξάνδρου (56+17+18+6) 97

11. ΚΑΡΑΤΖΑΣ ΠΕΤΡΟΣ του Αποστόλου (69+15+5+4) 93

12. ΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου (67+3+1+5) 76

13. ΜΠΟΥΚΑ ΦΩΤΕΙΝΗ του Στεφάνου (41+20+7+2) 70

14. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΠΑΥΛΟΣ του Βασιλείου (26+0+27+5) 58


Ψηφοφορία για συνέδρους

ΔΗΜ.Τ.Ο. ΑΡΤΑΣ Εγγεγραμμένοι: 578, ψήφισαν: 432

ΔΗΜ.Τ.Ο. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΚΟΥΦΑ Εγγεγραμμένοι: 122, ψήφισαν: 95

ΔΗΜ.Τ.Ο. ΚΕΝΤΡΙΚΩΝ ΤΖΟΥΜΕΡΚΩΝ Εγγεγραμμένοι: 59, ψήφισαν: 45.

ΔΗΜ.Τ.Ο. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ Εγγεγραμμένοι: 40, ψήφισαν: 37

Σύνολα: Εγγεγραμμένοι: 799, ψήφισαν: 609 (76,2%) λευκά - άκυρα 6


ΤΕΛΙΚΟ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΕΚΛΟΓΗΣ ΣΥΝΕΔΡΩΝ


Εκλέγονται

ΣΠΥΡΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αντωνίου (181+14+8+19) 222

ΣΕΡΒΕΤΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του Χρήστου (46+58+8+4) 116

ΧΑΣΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ηλία (75+16+1+2) 94

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου (66+11+6+9) 92

ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Κωνσταντίνου (69+6+6+3) 84

ΜΠΑΛΑΤΣΟΥΚΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Γεωργίου (20+18+45+0) 83

ΧΡΟΝΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Χρήστου (59+6+6+8) 79

ΜΑΥΡΟΔΗΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου (45+5+1+11) 62


Δεν εκλέγονται

ΓΚΙΖΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου (43+13+2+2) 60

ΣΚΑΝΔΑΛΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Αλεξάνδρου (36+5+4+5) 50

ΒΑΔΙΒΟΥΛΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ του Νικολάου (42+1+1+4) 48

ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ ΚΟΣΜΑΣ του Ευαγγέλου (29+12+2+2) 45

ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΕΛΕΝΗ του Αποστόλου (28+5+2+2) 37

img

ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ