Αναρτήθηκε στις:20-03-19 12:49

Συνεστίαση Λαϊκής Συσπείρωσης και παρουσίαση υποψηφίων στους Δήμους Άρτας, Νικ. Σκουφά και Κ. Τζουμέρκων


Στην κατάμεστη αίθουσα τόσο της «Διώνης», αλλά και του εξωτερικού χώρου, η Κ.Ο. Άρτας του Κ.Κ.Ε. παρουσίασε το σύνολο των υποψηφίων στο περιφερειακό και σχεδόν ολοκληρωμένα τα ψηφοδέλτια στους Δήμους της Άρτας, Νικ. Σκουφά και Κεντρικών Τζουμέρκων.

Στην εκδήλωση μίλησε ο επικεφαλής της Λαϊκής Συσπείρωσης στην περιφέρεια Ηπείρου, Γιώργος Πρέντζας, που στάθηκε στο ενιαίο των εκλογικών αναμετρήσεων, στο ενιαίο της απάντησης στην επίθεση που δέχεται ο λαός μας. Άσκησε κριτική στο δήθεν «ακομμάτιστο» χαρακτήρα που επιχειρείται να δοθεί, και τόνισε ότι «εμείς λέμε σε όλο τον κόσμο να μην κοιτάξει μόνο μπρός, αλλά να συνδέσει αυτό που συνέβη μ’ αυτό που έρχεται και ότι η κάλπη ουσιαστικά είναι μία.

Το Κ.Κ.Ε. να βγεί δυνατό σε κάθε κάλπη και επειδή η επίθεση είναι ενιαία, η αντεπίθεση μας να είναι ενιαία, μαζική και όσο πιο δυνατή γίνεται.». Ακολούθησε λαϊκό γλέντι μέχρι αργά το απόγευμα.

Παρουσίαση Υποψηφίων Δημοτικών Συμβούλων της «Λαϊκής Συσπείρωσης» στο Δήμο Αρταίων

Υποψήφιος Δήμαρχος Στράτος Καλλώνης (Αντιπρόεδρος του Εργατικού Κέντρου Άρτας)


1). Αλέξη – Ρίζου Ντίνα, Άνεργη, αντιπρόσωπος στο ΕΚΑ

2). Αλέξη Ζωή (Ιδιωτική Υπάλληλος)

3). Αναγνωστόπουλος Γιάννης (Φοιτητής)

4). Αποστόλου Μάγδα (Άνεργη)

5). Βαλάρη Μαρία (Εκπαιδευτικός)

6). Βασιλείου Αναστασία (Χημικός)

7). Βάσσιος Βασίλης (Λογιστής) (Μέλος του Δ.Σ. του Ε.Κ.Α., Πρόεδρος του Συνδικάτου Γάλα – Τρόφιμα Ποτά)

8). Βέλλιος Θοδωρής (φοιτητής)

9). Γάλλιος Χρήστος (Συνταξιούχος) (Συνταξιούχος,μέλος του Δ.Σ. Συνταξιούχων ΙΚΑ Άρτας Υπερ– πολύτεκνος)

10). Γιάμμαρη Χρυσαυγή (Άνεργη)

11). Γιώτη Αγγελική (Λογίστρια), Πρόεδρος του Σωματείου Λογιστών, Πρόεδρος της Επιτροπής Ειρήνης Άρτας, μέλος του Εθνικού Συμβουλίου της ΕΕΔΥΕ

12). Ζιώβας Βησσαρίων (Ράκιας) (Αρχιτέκτονας Υπάλληλος ΠΕ.Δ.)

13). Καραγιάννη Ηλέκτρα (Φοιτήτρια)

14). Καραμέτου Εύα (Αρχιτέκτονας)

15). Καραμπίκα Μαίρη (Λογίστρια)

16). Κατσαντούλας Γιώργος (Αγρότης) Μέλος του Δ.Σ. της Ο.Α.Σ.Ν.Α.

17). Κολιού Κωνσταντίνα (Άνεργη)

18). Κολοβός Αλέκος (Ελεύθερος επαγγελματίας)

19). Lougkia Andrianos (Φοιτητής, ΜηχανικώνΗ/Υ και Πληροφορικής Πάτρας), μέλος τους Δ.Σ. Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής Πάτρας)

20). Μήλιου Χριστίνα (Καθηγήτρια Πληροφορικής)

21). Μήτος Ορέστης (Φοιτητής Πολυτεχνείου)

22). Μητσαρά Βαγγελιώ (Εργαζόμενη), Μέλος του Δ.Σ. του Συνδικάτου Γάλα – Τρόφιμα – Ποτά

23). Μιάμης Γιώργος (Μεταπτυχιακός Φοιτητής)

24). Μπανιάς Κώστας (Συνταξιούχος Τραπεζικός), (Μέλος του Δ.Σ. του Συλλόγου «Σκουφάς», υπεύθυνος του Λαογραφικού Μουσείου)

25). Μπέης Πάνος (ιδιωτικός Υπάλληλος)

26). Μπέτσας Πέτρος (πτηνοτρόφος)

27). Νικολέτος Γιάννης (Μεταφραστής)

28). Ξυθάλης Γιώργος (πρών διαιτητής Ά Εθνικής)

29). Ξυλογιάννης Δημήτρης (Συνταξιούχος καθηγητής ΤΕΙ)

30). Πανοδήμου Παρθενία (Παρασκευάστρια στο Γ.Ν.Άρτας)

31). Παπαϊωάννου Κώστας (Δημοτικός Σύμβουλος)

32). Παπασπύρου Αγαθή (Εργαζόμενη)

33). Παπασωτηρίου Κώστας (Φαρμακουπάλληλος)

34). Παππάς Κωνσταντίνος, (Λογιστής), Γραμματέας του Δ.Σ.του Σωματείου Λογιστών

35). Σακκάς Κώστας (Συνταξιούχος)

36). Σαραντάρης Γιώργος (Εργαζόμενος)

37). Σκορίλα Λαμπρίνα (εργαζόμενη)

38). Σπανός Γιώργος (Γιατρός)

39). Στάμου Ηλέκτρα (Γιατρός)

40). Στούμπος Άρης (Δάσκαλος)

41). Τσαμπάς Αλέκος (Αγρότης)

42). Χαλάστρας Βασίλης (Συνταξιούχος) (μέλος του Δ.Σ. του Σωματείου Συνταξιούχων)

43). Χαριλόη Σπυριδούλα

44). Χήρας Βαγγέλης, (Ελαιοχρωματιστής)

Λαϊκή Συσπείρωση Δήμου Νικολάου Σκουφά

Υποψήφιος Δήμαρχος: Ηλίας Σαπρίκης


Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι:


1). Ανδρεά Μαριάννα

2). Αρβανιτοπούλου Γωγώ

3). Αρχιμανδρίτη Άννα

4). Βαρέλης Γιάννης

5). Γιαννούλης Βασίλης

6). Γιώτης Θανάσης

7). Δήμου Μαριάννα

8). Θεοχάρης Νίκος

9). Καζναφέρης Γιάννης

10). Κακαριάρης Χρήστος

11). Καλαμπόκης Δημήτρης

12). Καρατσώλη Μαρία

13). Κικιώνης Κώστας

14). Κολιού Λαμπρινή

15). Κώτσης Άγγελος

16). Μπακογιάννη Βασιλική

17). Μαλιγιάννη Παναγιώτα

18). Μπαλαδήμας Αλέκος

19). Μπίζας Μπάμπης

20). Παλάντζα Μαίρη

21). Παπαδάκου Ερμιόνη

22). Παπαπάνου Αγγελική

23). Πεσλής Μίμης

24). Πεσλής Όθωνας

25). Σαπρίκης Γιώργος

26). Σερβετάς Χρήστος

27). Σκιαδάς Αριστοτέλης

28). Στεργίου Λαμπρινή

29). Σωτηρίου Μάγδα

30). Τάτσης Χρήστος

31). Χούτα Φρόσω

32). Χρήστου Μάκης

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΛΑΙΚΗΣ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΚΕΝΤΡΙΚΩΝ ΤΖΟΥΜΕΡΚΩΝ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΛΥΚΟΣ


Ανακοίνωση πρώτης ομάδας υποψηφίων


1). Αλπογιάννη – Χωριανοπούλου Βασιλική,

2). Γαλάνης Δημήτρης

3). Ευαγγελής Βαγγέλης

4). Καλιαρντάς Πάνος

5). Καλόγηρος Θεόδωρος

6). Καραμάνης Γιώργος

7). Κολιούλη Σαββούλα

9). Κολόσα – Λώλου Σπυριδούλα

10). Κοτελίδα Ιωάννα

11). Λάκκας Αλκιβιάδης

12). Λύκου Αικατερίνη

13). Μάνος Αντώνης

14). Πάντου Γεωργία

15). Παπαγιώτη Βασιλεία

16). Παππάς Βασίλης

17). Πουρναράς Κώστας

17).Ρίζος Κώστας

18). Σταύρου Βασίλης

19). Τριάντου Ελευθερία

20). Τυρολόγος Κώστας

Υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι, στην περιφερειακή Ενότητα Άρτας

Υποψήφιος Περιφερειάρχης Ηπείρου Γιώργος Πρέντζας


1). Αλιφτήρας Γιώργος του Βασίλη, Πρόεδρος του Εργατικού Κέντρου Άρτας

2). Αρχιμανδρίτης Λάμπρος του Ιωάννη, (ελεύθερος επαγγελματίας)

3). Ζιώβας Βασίλης του Μιχαήλ, φυσιοθεραπευτής, Περιφερειακός Σύμβουλος

4). Ζορμπά – Ζιώβα Ρίτα, Φαρμακοποιός, Αντιπρόεδρος του Φαρμακευτικού Συλλόγου Άρτας, αντιπρόσωπος στον Πανελλήνιο Φαρμακευτικό Σύλλογο

5). Κικιώνη Μαρία του Αγησίλαου, μέλος του Δ.Σ. της ΟΑΣΝΑ

6). Λύκας Δημήτρης του Ιωάννη, Ιδιωτικός Υπάλληλος, μέλος της Διοίκησης του Εργατικού Κέντρου Άρτας, πρόεδρος σωματείου Εμπορο-υπαλλήλων Άρτας.

7). Μπανιάς Κώστας του Δημητρίου. Β΄ Αντιπρόεδρος του Επιμελητηρίου Ε.Β.Ε. Άρτας, μέλος του Δ.Σ. της Ομοσπονδίας ΕΒΕ.

8). Μπέτσας Βαγγέλης του Αθανασίου, Δημοτικός Υπάλληλος, (Πρόεδρος ΟΑΣΝΑ)

9). Νάτσης Λάμπης του Σπύρου, Εργάτης, Πρόεδρος του σωματείου Εργαζομένων στον πρώην Αμβροσιάδη, αντιπρόσωπος στην Ομοσπονδία Γάλα – Τρόφιμα – Ποτά

10).Ξυλογιάννη Παναγιώτα του Ευαγγέλου, Γιατρός, Πρόεδρος Ο.Γ.Ε.

11). Πανοδήμου Λαμπρινή του Κωνσταντίνου, Άνεργη, Αντιπρόσωπος στο Ε.Κ.Α.

12). Πάντζος Περικλής του Γεωργίου, Μέλος Δ.Σ. των εργαζομένων του Νοσοκομείου Άρτας

13). Σταμάτης Ντίνος του Νικολάου Γεωπόνος, Συνδικαλιστής στο ΓΕΩΤΕΕ

14). Τσάκαλος Βασίλης του Κωνσταντίνου, Γυμναστής μέλος του Δ.Σ. Δασκάλων, Αντιπρόσωπος στη Δ.Ο.Ε.

15). Χρηστούλη Γωγώ του Σωτήρη. Μέλος του Δ.Σ. του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων

img

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ